Światowy Lider Genetyki Trzody Chlewnej

Świat innowacji. Większe możliwości.

Marka Choice Genetics odzwierciedla ponad 100 lat wiedzy, doświadczeń oraz praktyki hodowlanej wybitnych europejskich i amerykańskich genetyków trzody chlewnej.

Powstała z połączenia się dwóch czołowych na swoich rynkach geograficznych firm, specjalizujących się w genetyce świń: Newsham Choice Genetics (Ameryka Płn. i Łacińska) oraz Pen Ar Lan (Europa). Należąc do Grupy Grimaud,  zajmującej się genetyką wielu gatunków zwierząt, zmieniły w 2013 roku nazwę na Choice Genetics, prowadząc od tego momentu wspólne, zintegrowane działania badawcze i sprzedażowe w skali całego świata.

Dzięki syntezie naukowego dziedzictwa obu firm, jak również wcześniejszch poprzedników (Dekalb, czy Monsanto), wyznaczamy dziś najwyższe standardy jakości w wielu kluczowych wymiarach hodowli świń, mających wpływ na ekonomikę produkcji oraz jakość kulinarną mięsa wieprzowego.

Stosujemy innowacje technologiczne zorientowane na wartości podkreślające unikatowe cechy fenotypowe w celu zwiększenia dokładności indeksu EBV (szacowanej wartości hodowlanej). Dzięki temu hodowcom trzody chlewnej na całym świecie oferujemy zwierzęta najwyższej klasy, rezultaty najbardziej aktualnej, dostępnej wiedzy z obszaru genetyki świń.

Jesteśmy dziś jednym z największych na świecie i najbardziej innowacyjnych producentów genetyki trzody chlewnej, a nasze zwierzęta – locha NAIMA, knur P76, Pietrain, Neckar, EBX – należą do najpopularniejszych w swoich kategoriach. W Polsce dodatkowo, jesteśmy jednym z największych dostawców nasienia knurów wybitnych ras, do samodzielnej inseminacji loch.

Oferujemy świat genetycznych innowacji i większe możliwości prowadzenia zyskownej hodowli świń.